Projekty Logo

Logo jest niewątpliwie niezbędnym elementem funkcjonowania firmy lub organizacji, produktu. Dobrze zaprojektowane będzie spełniać wiele funkcji identyfikacji wizualnej. Logo to podkreślenie indywidualnej tożsamości marki oraz wzbudzenie emocji, które doprowadzą do realizacji celu. Inną funkcją logotypu jest nakierowanie toku myślenia odbiorcy na misję i założenia projektu przedsięwzięcia.

Bardzo ważną cechą dobrze zaprojektowanego logo jest przede wszystkim łatwość zapamiętania i pozostania w podświadomości. Inną cechą są proste kształty oraz brak skomplikowanych szczegółów, co przełoży się na skuteczną prezentację na różnych nośnikach.

Zapraszam do sekcji Portfolio, gdzie możesz szczegółowo przyjrzeć się projektom zrealizowanym przeze mnie. Zobacz także linki do stron www i sklepów internetowych poniżej:

Przebieg procesu

Praca koncepcyjna

Jest to początkowy etap, w którym na podstawie oczekiwań Klienta tworzę wstępne koncepcje graficzne (ręcznie lub na tablecie).

Rozwijanie projektu

Następnie przedstawiam do zatwierdzenia projekt, który jest w szczegółach dopracowywany. Dobieram kolorystykę, tworzę kształty i kroje pisma do logotypu.

Akceptacja logo

Etap, w którym przygotowuję finalny produkt niezbędny do funkcjonowania w Internecie, wersja RGB oraz do druku, czyli kolorystyka CMYK.

Księga znaku

Na życzenie Klienta projektuję księgę identyfikacji wizualnej, w której zawarte są sposoby dozwolonego i zabronionego używania logo.